«Обладнання тут є, професіонали теж», – Савченко про ВОКЛ

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

«Я думаю, що в Україні наразі немає кращої апаратури, ніж у нас. Я хотів би сам побачити, хто може з нами зрівнятися», – запевняв голову Волинської обласної державної адміністрації Олександра Савченка виконувач обов’язків головного лікаря Волинської обласної клінічної лікарні Іван Сидор. Сьогодні, 11 липня, у цьому медзакладі за участі очільника краю та представників засобів масової інформації на загал презентувати обладнання та розхідні матеріали, закуплені за кошти Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області».

«Я буквально в неділю розповідав Президенту України, що на Волині найкраща медицина. Не ввів в оману?» – поцікавився Олександр Савченко в Івана Сидора на початку зустрічі. Очільник ВОКЛ одразу ж взявся підтверджувати слова керівника краю конкретними прикладами, запевняючи: в область прийшла техніка останнього покоління. А оскільки метою візиту була все ж така собі інспекція поставок Субпроекту, то розпочали із рентген-операційного блоку Волинської обласної клінічної лікарні. Бо саме тут все облаштовано найновішою апаратурою, оплаченою за гроші позики Світового банку Україні.

Власне, ремонтні роботи приміщення виконали за кошти лікарні. А от техніка, що вже там стоїть, закуплена за кошти Субпроекту. Це сучасна установка для проведення інвазивних електрофізіологічних досліджень серця, виконання радіочастотних абляцій аритмогенних зон, імплантацій електрокардіостимуляторів та кардіовертерів усіх типів (виробництва США).  Ці втручання проводитимуть на комфортних для пацієнта рентгенпроникних операційних столах (виробництва Фінляндії). Також новий блок оснащений операційними світильниками  з Німеччинини. А операції проходитимуть під візуальним рентгенконтролем цифровим мобільним пересувним приладом високої роздільної здатності з можливістю проведення кардіоангіографії виробництва «Сіменс» (Німеччина). До слова, такий ще один освітлювач та два столи вже з місяць використовують у відділенні кардіохірургії цього ж медзакладу.

Тут же присутнім показали і зразки розхідних матеріалів. Адже ВОКЛ отримала оксигенатори, клапани різних розмірів, ресинхронізаційні штучні водії ритму серця (CRT-P), кардіовертери-дефібрилятори (ICD), електрокардіостимулятори однокамерні та двокамерні, зовнішні тимчасові кардіостимулятори та електроди для них. Все – від хороших виробників. І вже вчора ж була проведена перша операція, під час якої пацієнту вживили два штучні клапани.

Щодо невеликого обладнання, то завдяки Субпроекту до матеріально-технічної бази лікарні також додалися три 12-канальні електрокардіографи з автоматичною обробкою даних, по два комплекти для холтерівського моніторування тиску та електрокардіограми.

За словами завідувача відділення аритмології (ЕФДС) Ігоря Біскуба, це реальна допомога і закладу, й окремому пацієнту. Та, хоч кількість придбаного і значна, вона не покриє усіх потреб краян, – визнав він.

Побував владно-журналістський пул і в лабораторії ВОКЛ,  де вже працює від учора надсучасний гематологічний автоматичний аналізатор, що дозволить проводити розгорнутий загальний аналіз крові за лічені хвилини.

Як наголошував Іван Сидор, обласна клінічна лікарня є високоспеціалізованою та високотехнологічною установою. Її спеціалісти пройшли міжнародні стажування у ФРН, Австрії, Англії, Франції, Республіці Польща та інших країнах, повністю опанували роботу з новими технологіями і, звичайно, щодо впровадження нових методів діагностики та лікування. Тож поєднання високого професійного рівня медиків із можливістю працювати на надсучасному обладнання дає медзакладу можливість в цілому якнайшвидше втиснутись в європейську систему охорони здоров'я. Водночас лікарня стане багатовимірною з питань діагностики та лікування. І значний внесок у цей процес – спільного  зі Світовим банком Субпроекту МОЗ України «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області», завдяки якому лише в липні цього року для обласної лікарні закуплено медичного обладнання та розхідних матеріалів на суму 30,2 мільйона гривень.

Кажучи про результати впровадження запланованих заходів, начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк уточнив, що реалізація проекту дозволить значно збільшити доступність високоспеціалізованої кардіохірургічної допомоги жителям області, скоротить середні терміни лікування хворих, зменшить смертність та первинний вихід на інвалідність.

Тож, підсумовуючи, Олександр Савченко запевнив: на власні очі побачив, що таки правильно інформував Петра Порошенка щодо стану медичної галузі краю. «Обладнання тут є, професіонали теж... Я бував в обласній лікарні Києва...У мене за неї серце болить, а за цю радіє», – зазначив він.

Також керівник краю зізнався присутнім, що його одразу після призначення на посаду зацікавив стан справ у такому важливому для області проекті. Нині ж, зазначив Олександр Савченко, видно, що декілька місяців пройшли недарма, робота зроблена значна. «Люди дякують і навіть отримують задоволення від такого висококласного лікування. У самих лікарів горять очі, їм подобається робота на новому обладнанні», – підмітив він.

І тішить те, що наразі у Волинській обласній клінічній лікарні готують приміщення під рентгенангіографічну систему фірми «Філіпс» та чекають постачань кількох десятків одиниць іншого, дрібнішого обладнання. Але про це – в інших публікаціях про впровадження у краї Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області».

Фото