На Закарпатті громадян залучають до прийняття рішень щодо змін у ЦПМСД

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
На Закарпатті громадян залучають до прийняття рішень щодо змін у закладах первинної медичної допомоги
 
Семінар «Результати залучення громадян до прийняття рішень у закладах охорони здоров'я Закарпаття» пройшов 15 листопада в Ужгороді. Захід проходив у рамках спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». 
 
Окрім представників проекту у семінарі взяли участь керівники центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) Закарпатської області, представники Департаменту охорони здоров'я регіону, команда Київської школи економіки та представники від Світового банку.
 
Під час заходу були представлені результати публічних консультацій із залучення громадян до прийняття рішень щодо змін у закладах первинної ланки медичної допомоги. Консультації проходили у період з травня по листопад 2018 року і передбачали спілкування із пацієнтами та лікарями медичних установ, виявлення проблемних питань у роботі ЦПМСД та напрацювання можливих шляхів їх вирішення. Команда проекту побувала майже у всіх закладах первинної допомоги в області.
 
Під час семінару головні лікарі отримали звіти консультацій по кожному ЦПМСД, разом напрацьовували варіанти рішень, обмінювалися успішним досвідом впровадження реформи, залучення громадян до підписання декларацій та вибору свого сімейного лікаря. Варто зазначити, що керівники закладів не брали участі в опитуваннях аби лікарі могли більш відкрито обговорювали питання, запропоновані модератором.
 
«Реформа первинної ланки медичної допомоги дала поштовх до змін. Пацієнти стають клієнтами, обирають заклад і гроші «йдуть» за ними. Виявилося, що не все, на що я звертав увагу, як головний лікар, було важливим для пацієнтів. І навпаки, стало очевидним, що пацієнти більше уваги приділяють сервісу, якісній комунікації з реєстратурою і лікарем, зручності користування закладом. Буду переглядати підходи. У мене відкрилися очі на організаційні недоліки закладу. Найближчим часом все виправимо аби наші клієнти були задоволені», – зазначила Лариса Шинкаренко, головна лікарка КНП «Ужгородський районний центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради». 
 
Євгенія Матюшко, регіональний координатор спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», детально розповіла керівникам закладів первинної допомоги Закарпаття про проект та результати його впровадження на Закарпатті та в інших регіонах України. А консультант з моніторингу і оцінювання проекту Ганна Терещенко продемонструвала на основі результатів дослідження «Індекс здоров’я. Україна», як громадяни наразі оцінюють якість та доступність медичних послуг в Україні в цілому та на Закарпатті зокрема.
 
Далі слово взяла консультант зі створення потенціалу для залучення громадян до реформи охорони здоров’я Юлія Володіна. Вона розповіла про найбільш дієві інструменти залучення медичної спільноти, пацієнтів, представників місцевої влади, регіональних медіа до співпраці та напрацювання спільних ефективних рішень.
 
У результаті жвавої дискусії та обміну досвідом, керівники ЦПМСД Закарпаття усвідомили необхідність зміни підходів до управління закладом, розробили план подальших дій у своїх закладах із використанням найбільш ефективних інструментів залучення громадян.
 
Варто зазначити, що спільний проект Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» направлений не лише на закупівлю найнеобхіднішого медичного обладнання для регіонів, а й на стимуляцію процесу якісної комунікації між медичними закладами та отримувачами медичних послуг.

Фото