Навчання лікарів Білоцерківської міської лікарні №2

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

“Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей” очима лікарів: “Таку медичну допомогу повинен отримувати кожен українець!”
Це навчання - краще, що з нами ставалося з часів інтернатури. Ми працюємо, як одна команда - злагоджено та за єдиним алгоритмом. Нам потрібно більше таких курсів, аби кожен українець отримав максимальні шанси на збереження життя! Так кажуть лікарі Білоцерківської міської лікарні №2 про навчання в рамках пілотного проєкту МОЗ спільно зі Світовим банком “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”, мета якого - трансформація системи екстреної медичної допомоги в Україні, створення відділень ЕМД в опорних лікарнях та навчання лікарів і медсестер єдиному алгоритму дій на ранньому госпітальному етапі за міжнародною сертифікацією.

Нагадуємо, що професійна медична організація Всеукраїнська рада реанімації як провайдер курсів Європейської Ради Реанімації приймає активну участь в реалізації даного проєкту в Україні, а наші сертифіковані за міжнародними стандартами інструктори проводять навчання за чотирма модулями окремо для лікарів та медсестер.
Станом на сьогодні в Білоцерківській міській лікарні №2 було проведено вже чотири курси:

  • ALS (професійні реанімаційні заходи у дорослих) та TDTR (надання допомоги при травматичних пошкодженнях у дорослих та дітей) для лікарів
  • ILS (негайні реанімаційні заходи у дорослих) та ITLS (надання допомоги при травматичних пошкодженнях у дорослих та дітей) - для медсестер.

За словами головного лікаря Ніни Головенко, результати такого навчання перевершили всі сподівання медиків:

В теорії про ці курси можна говорити багато, але те, що ми бачимо по завершенню навчань на практиці - це інше. Тепер в силах команди відділення екстреної медичної допомоги надати людині максимально кваліфіковану допомогу на ранньому госпітальному етапі, адже медичний персонал застосовує професійні реанімаційні заходи за єдиним алгоритмом, - каже головна лікарка. - Уявіть, у нашій лікарні 13 поверхів… І поки потрібний спеціаліст дістанеться до приймального відділення (а якщо він в операційній зі складним пацієнтом?), статися може будь-що. Як анестезіолог за спеціальністю я чудово розумію, наскільки важливо, аби людина отримала максимальну допомогу саме на ранньому госпітальному етапі, аби медики діяли при цьому злагоджено та за єдиним протоколом. Це те, що рятує життя. Ми пишалися, що у нашій лікарні кращий в Україні інсультний блок, а тепер пишатимемося ще й тим, що в нашій лікарні кращі, навчені за європейськими протоколами лікарі та медсестри відділення ЕМД.

Таку філософію надання медичної допомоги на ранньому госпітальному етапі, каже Ніна Головенко, потрібно втілювати в усіх медичних закладах України. Аби кожен українець, навіть у найвіддаленішому селі, в екстреній ситуації міг отримати кваліфіковану медичну допомогу. І лікарі Білоцерківської лікарні №2 з радістю навчали б цьому своїх колег - кажуть, мріють про створення симуляційного центру на базі їхньої лікарні…

Інструктори ВРР планують провести в лікарні найближчим часом іще чотири курси - EPALS (професійні реанімаційні заходи у дітей) та EMCC (обстеження та надання допомоги пацієнтам в критичному стані) для лікарів, EPILS (реанімаційні заходи у дітей) та EMCC - для медсестер. За словами завідуючого відділенням ЕМД Білоцерківської міської лікарні №2 Олександра Косухи, такі курси дають можливість не лише опанувати нові навички дій за європейськими протоколами, а й систематизувати ці знання, що важливо у роботі лікаря саме екстреної медичної допомоги.

Медсестри та лікарі, які вже пройшли навчання, в унісон повторюють одне - дайте нам більше таких курсів! Хірурги, травматологи, урологи, медсестри - приємно бачити високу мотивацію колег. Мені як травматологу особливо корисним був курс TDTR з надання допомоги, в тому числі, при політравмі у дорослих та дітей. Дуже хотілося б, аби з часом ми могли охопити таким навчанням всю Україну. Недарма наші вчорашні інтерни захоплено розповідали, що ці курси - краще, що з ними сталося за весь час їхнього навчання. 

Фото