Учасники семінару ознайомилися з напрямками реформи фінансування медицини
- Дата новини:
- Компонент:
- Субпроект:
П’ять основних напрямків реформи системи охорони здоров’я відповідають найкращим світовим практикам і підтримані головними міжнародними агентствами, які працюють у цій сфері. Зокрема, це стосується і нової системи фінансування медичних закладів.
Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець під час доповіді на семінарі з впровадження нових механізмів фінансування закладів охорони здоров'я, який 17 березня провели разом представництво Світового банку та Міністерство охорони здоров’я.
В заході взяли участь представники обласних управлінь охорони здоров’я з багатьох регіонів, фахівці Міністерства охорони здоров’я України та експерти і консультанти Світового банку.
І. Перегінець познайомив присутніх з ключовими положеннями Концепції реформи системи охорони здоров’я і детально зупинився на нових механізмах оплати медичної допомоги. За словами заступника міністра, Україна готова до впровадження чітко визначеного державного гарантованого пакету медичних послуг (ДГП). Згідно з міжнародним принципом універсального доступу до медичної допомоги, ДГП буде поширюватися на всіх без винятку громадян держави, незалежно від місця проживання. До надання ДГП допускаються постачальники послуг всіх форм власності – державні, комунальні, приватні. Держава закуповує послуги ДГП через єдиного національного замовника там і тоді, де і коли це забезпечує максимальну економічну ефективність.
Окремо І. Перегінець зупинився на новій ролі центрального уряду та місцевої влади, зокрема об’єднаних територіальних громад. Заступник міністра змалював запропоновані авторами реформи зміни у систему збору і розподілу коштів на місцевому рівні, у зв’язку з чим процитував одного з міжнародних експертів, який зауважив, що “часом найкращою інвестицією в медицину є інвестиція в кращі дороги”.
Доповідач звернув увагу аудиторії на те, що запропоновані зміни гармонічно узгоджуються з принципами ефективної децентралізації та посилення ролі місцевого самоврядування. В Україні, нагадав І. Перегінець, власником більшості медичних закладів є місцеві ради, і саме вони залишаються головним гравцем в наданні медичних послуг. При цьому держава бере на себе виділення коштів, достатніх для закупівлі гарантованого пакету медичних послуг для кожного громадянина.
Автори Концепції передбачають, що реформа фінансування системи охорони здоров’я відбуватиметься в три етапи: початковий, або підготовчий етап (2016–2017 роки), етап запровадження (2017–2018 роки), та етап інтеграції (2019–2020 роки).