Для ЦПМСД №2 у Луцьку роблять розширений функціонал реєстру безкоштовно
- Дата новини:
- Компонент:
- Субпроект:
Медична інформаційна система «Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області», створена у краї у рамках реалізації Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області», завдяки налагодженій співпраці та порозумінню між замовниками та виконавцями робіт, створюючись загалом як повноцінна медична картка пацієнта, нині безкоштовно отримує й додаткові функціональні можливості. Тож на Волині п’ять днів поспіль працювали фахівці фірми-розробника реєстру – товариства з обмеженою відповідальністю «Ілайф»: ознайомлювали з новими особливостями роботи в реєстрі потенційних користувачів – медиків.
У реалізації компоненту «Створення медичної інформаційної системи «Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області», його впровадження та забезпечення технічної підтримки» уже є вагомий результат.
По-перше, згідно з договором, який був підписаний із ТОВ «Ілайф» у вересні 2016 року, уже створено, протестовано, встановлено для роботи у щоденному режимі та введено у роботу з вересня 2017-го програмний продукт – згаданий вище реєстр. До слова, він вартував майже 53 тисячі доларів. А по-друге, у рамках пакету NCB-G-6.2.3 «Закупівля комп'ютерного обладнання для ведення медичної інформаційної системи «Реєстр індивідуального серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області», його впровадження та забезпечення технічної підтримки», в усі діючі амбулаторії загальної практики-сімейної медицини та заклади вторинного і третинного рівня надання допомоги (а це 208 закладів) придбано та встановлено комп’ютерну техніку ( 304 комплекти). Для зберігання даних інформаційної системи у КЗ «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» розміщено потужний сервер. Це обійшлося у 293 тисячі доларів.
У рамках пакету SH 6.2.5.1 впроваджується комплексна система захисту інформації (КСЗІ) реєстру, що вартуватиме менш ніж 10 тисяч доларів.
Для якісної роботи у програмному продукті у серпні 2017 року в Ковелі, на базі медколежду, провели навчання щодо користування реєстром. Його пройшло над 240 медичних працівників.
Й ось знову цей тиждень співробітники «Ілайф» працюють на Волині. Цього разу вони проводили навчання лікарів загальної практики-сімейної медицини щодо реєстрації в Е-health закладів охорони здоров’я, лікарів та декларацій між пацієнтами і «сімейниками». Найперше кілька годин фахівці спілкувалися з очільниками та працівниками волинських центрів первинної медико-санітарної допомоги.
А згодом на базі ЦПМСД №2 м. Луцьку розгортали повноцінну медичну інформаційну систему, де робочі місця підключать не тільки для «сіменників», а й для фахівців вузької спеціалізації (хірургів, гінекологів іт.п.). До слова, частиною системи є медпортал, засобами якого пацієнт зможе записуватися на прийом, переглядати інформацію щодо своїх обстежень, діагнозів і т.ін.
Варто наголосити, що цей розширений функціонал для ЦПМСД №2 у рамках експерименту роблять безкоштовно. Попередньо заплановано, що орієнтовно через місяць презентація реєстру й усіх його можливостей відбудеться за участі засобів масової інформації (про що повідомимо додатково).