Сучасний метод лікування раку освоїли вінницькі хірурги
- Date of the news:
- Component:
- Subproject:
Консолідація двох лікувальних закладів відбулася завдяки підтримці Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА та Департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради. Поки що це єдиний можливий варіант, аби операції з хіміоемболізації відбувалися на постійній основі. Говорити про власний рентген-операційний блок в обласному онкодиспансері не беруться: ціна питання – 2-3 млн гривень. Тож у найближчому майбутньому оперуватимуть у стінах Центру серцево-судинної патології.
Хіміоемболізація – комбінований метод боротьби із занедбаними формами злоякісних новоутворень. Найчастіше його застосовують у випадках первинного та метастатичного раку печінки, раку кишківника або тіла матки. Хіміоемболізація малотравматична, проводиться під місцевою анестезією і переноситься організмом хворого куди легше, ніж системна хіміотерапія. Суть методу полягає у введенні препарату з протипухлинною дією безпосередньо до артерії, яка живить новоутворення. Паралельно з цим до організму потрапляє синтетичний емболітичний матеріал, який перекриває просвіт пухлинних судин. Відтак, хіміопрепарат протягом тривалого часу концентрується всередині новоутворення і мінімально впливає на здорові тканини в організмі.
«Метод інтервенційної радіології надзвичайно актуальний. Він дає шанс подовжити життя людям з 4-ою стадією раку. Ми щороку реєструємо в області до 400 таких пацієнтів, — зауважує головний лікар ВОКОД Володимир Шамрай.– За перше півріччя 2016-го вже маємо 29 випадків раку печінки, 262 випадки коло ректального раку. Саме при цих локалізаціях хвороби застосуванняхіміоемболізації найбільш перспективне. Наше завдання запровадити його активне використання у Вінницький області».
«Перші операції з хіміоемболізації на базі Центру серцево-судинної патології відбулися ще кілька місяців тому, однак майстер-клас від професора Юрія Авдосієва – безпрецедентна подія для хірургів нашого регіону. Ми отримали необхідні практичні навички роботи зі складними випадками», – прокоментував головний лікар Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології Володимир Гладких.
«Відновлювальний післяопераційний період тривалістю до 3 діб – світовий стандарт, до якого ми прагнемо. Вже на другий день після хіміоемболізації хворі почуваються нормально, можуть ходити і за кілька днів виписатися додому, — розповів професор Юрій Авдосієв.— У моїй практиці були пацієнти від 6 до 90 років. Протипоказань у цього методу практично не існує».
Довідка
Юрій Авдосієв – віце-президент міжнародної Асоціації ендоваскулярних хірургів та інтервенційних радіологів, завідувач відділення рентген-хуругії Інституту невідкладної хірургії ім.Зайцева, д.м.н., професор.