Фахівці МОЗ пояснили, чому виникають хвороби серця і як мінімізувати ризики
- Дата новини:
- Компонент:
- Субпроект:
Фахівці МОЗ пояснили, чому виникають хвороби серця і як мінімізувати ризики
Серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності українців. Водночас, у більшості випадків хворобам серця можна запобігти. Напередодні Світового дня серця Міністерство охорони здоров’я розповідаємо про фактори ризику і профілактику серцево-судинних захворювань.
Про це повідомляє МОЗ.
Чому виникають хвороби серця: фактори ризику
Головні фактори ризику, які призводять до серцево-судинних захворювань:
- Надлишкова вага
Наразі кожен другий українець має різний ступінь надлишкової ваги. Це, у свою чергу, може стати причиною більшості хронічних захворювань, в тому числі й серцево-судинних.
- Підвищений артеріальний тиск
Кожен третій українець має підвищений артеріальний тиск і часто не знає про це. Підвищення артеріального тиску (артеріальна гіпертензія, гіпертонічна хвороба) виявляється у 25% дорослого населення України і належить до захворювань, які скорочують тривалість життя та призводять до інвалідності.
- Вживання алкоголю та тютюну
Зловживання алкоголем призводить до підвищення артеріального тиску, гіпертрофії серцевого м’язу, розвитку інфаркту міокарду та порушення мозкового кровообігу – інсульту.
Кожен п’ятий українець курить і цим, зокрема, істотно збільшує ризики серцево-судинних захворювань. Інтенсивне куріння з підліткового віку (понад 20 років) може скоротити життя на 20-25 років, в тому числі й через хвороби серця...
Джерело: ZIK
Посилання на оригінал: https://zik.ua/news/2018/09/27/fahivtsi_moz_poyasnyly_chomu_vynykayut_hvoroby_sertsya_i_yak_minimizuvaty_1414733