На Вінниччині продовжується реалізація проекту СБ
- Дата новини:
- Компонент:
- Субпроект:
Завдяки коштам Світового банку у Вінниці вперше оптимізують поточний маршрут пацієнтів з гострими серцевими недугами, поліпшать навички медичного персоналу та зведуть новий корпус регіонального лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології, забезпечивши його сучасним медичним обладнанням.
З-поміж основних завдань проекту«Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» — зростання якості медичної допомоги, що надається пацієнтам із серцево-судинними хворобами на вторинному рівні; скорочення поточного маршруту пацієнта, дотримання локальних клінічних протоколів та формування електронного реєстру хворих; концентрація технологій та поліпшення навичок медперсоналу (створення регіонального Центру серцево-судинної патології на 130 ліжок); збереження працездатності пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями.
Отож, 16 лютого у межах проекту Вінниччину відвідали представники Світового банку та Центру медичної статистики МОЗ України: Альона Грошко, Ірина Шмельова – спеціалістки із закупівель, Євгенія Матюшко – консультант з координації у регіонах з питань охорони здоров’я, Юрій Білан – консультант з питань закупівель. Фахівці провели консультаційні обговорення важливих проблем та питань, пов’язаних із фінансуванням та матеріальним забезпеченням проекту.
Спілкуючись із учасниками проекту, представники Світового банку цікавилися забезпеченням робочих місць, доцільністю розподілу коштів, а також проробленою роботою. За словами Володимира Федика, кординатора проекту, з-поміж планів роботи Департаменту — створення центру телемедицини та групи пацієнтів для першочергового обстеження у новому кардіоцентрі.
У ході загального спілкування було представлено консультантів різних сфер, які проводитимуть координаційну роботу. Серед них — консультант з комунікативних технологій, IT-консультант, інженер-закупівельник.
Під час круглого столу учасники зустрічі працювали у секціях за різними напрямами діяльності. Обговорювали питання економічного та фінансового планів, питання закупівель та подальшого фінансування.
Основними завданнями для спеціалістів наразі є підготовка тендерів, тендерних документацій, проведення навчань та кородинація дій працівників медичної сфери із консультантами різних напрямів, які б допомагали вирішувати низку важливих питань та надавали рекомендації щодо реалізації певних етапів проекту.
Нагадаємо, що кардіоцентр зведуть на Хмельницькому шосе біля 1-ї лікарні. Розмір земельної ділянки попередньо становить 1,8 га. До співпраці уже залучаються фахівці, які мають досвід роботи у подібних проектах. «Розраховуємо на початку липня вийти на міжнародний тендер. Протягом 6-ти місяців провести всі процедури з визначення об’єкта і на грудень можемо взятися за виконання будівельних робіт. Будівництво розраховане на 3 роки – зі встановленням відповідного обладнання, підготовкою необхідних фахівців, – додав Володимир Федик.