Україні потрібна національна стратегія лікування інсультів
- Дата новини:
- Компонент:
- Субпроект:
Сучасний стан надання допомоги пацієнтам з інсультом, розвиток інсультної мережі, тарифи НСЗУ за пакетом «Гострий мозковий інсульт» та розробку в Україні національної стратегії лікування інсультів обговорили учасники семінару «Побудова системи допомоги при інсульті в Україні», який провело в Києві українське представництва Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Важливими темами стали оснащення інсультних відділень та навчання лікарів та медичних сестер, зокрема здійснені в рамках спільного зі Світовим Банком проєкту Міністерства охорони здоров’я України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».
Учасники семінару – експерти ВООЗ доктор Ізраель Гестосо та доктор Франческа Пеццелла, представників Світового банку, МОЗ України, НСЗУ, Офісу Президента, проєкту Angels Initiative, національних експертів з інсульту, представники професійних організацій – ГО «Українська асоціація боротьби з інсультом», ГО «Українське товариство інсультної медицини», та пацієнтських організацій – ГО «Українська асоціація боротьби з інсультом», БФ «Об’єднані серцем».
Учасник семінару Дмитро ЛЕБЕДИНЕЦЬ, консультант з питань розвитку медичної допомоги хворим з інсультом спільного проєкту Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей»:
«Інсульти зберігають друге місце серед причин смертності та інвалідності в Україні та й у всьому світі, тож експертне середовище об’єднує зусилля і прагне вибудувати дієву стратегію державного рівня щодо діагностування хвороби та допомоги пацієнтам. Важливо зберегти людям життя і його якість, надаючи своєчасну і правильну інсультну допомогу. Необхідні механізми моніторингу якості такої допомоги, зокрема шляхом створення національного реєстру інсультів. Так само уважно експерти обмінюються досвідом післяінсультної реабілітації та можливостей паліативної допомоги пацієнтам з інсультом».