Школа Успішного Медичного Менеджера 2017 (ІІ сесія)
- Дата новини:
- Компонент:
- Субпроект:
Департамент охорони здоров’я вже вдруге ініціював проведення «Школи успішного медичного менеджера – 2017», ІІ сесія за підтримки субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Співорганізатором заходу виступило Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ, проект U-LEAD, який сфокусований на впровадження реформ децентралізації в Україні.
Друга сесія відбувалась з 1-3 червня на території бази відпочинку «ТАОР Карпати» (с. Ластівка, Турківський р-н).
Нагадаємо, що шляхом конкурсного відбору для участі у «Школі успішного медичного менеджера – 2017» (ШУММ-2017) взяли участь 30 керівників закладів охорони здоров’я. Це головні лікарі та їх заступники обласного, міського, районного рівня та сільських лікарських амбулаторій. Перша сесія школи проходила з 6-8 квітня.
Директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак, привітавши учасників заходу, наголосила: «Ми продовжуємо навчання в Школі для створення команди управлінців-однодумців, які в подальшому стануть справжніми лідерами та сучасними медичними менеджерами. Ми зацікавлені в бурхливих дискусіях та обміні досвідом. Щиро сподіваюсь, що ШУММ-2017 знову спровокує кожного з нас до пошуку нових ідей та вкотре змотивує до впевнених дій», – завершила Ірина Микичак.
«В рамках школи знову будуть проходити інтерактивні лекції, дискусійні панелі та групові заняття. Будемо налагоджувати ефективну комунікацію. Впевнена, що кожна сесія заряджатиме всіх нас неймовірною енергією»,– Христина Пак, консультант з управління субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області».
Модерувала захід доктор правових наук, доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія» та НМУ ім. О.Богомольця Зоряна Черненко. Спочатку учасники Школи прозвітували про свої домашні завдання стосовно роботи зі ЗМІ.
Менеджер Західного регіональногохабу (GIZ Україна) Анна Гайдучок презентувала програму U-LEAD. Програма - U-LEAD з Європою - це програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку (Ukraine with Europe - Local Empowerment, Accountability and Development Programme). U-LEAD підтримує створення прозорої і підзвітної багаторівневої системи управління, яка реагуватиме на потреби громадян. В рамках реалізації Проекту створено 4 регіональні хаби (офіси), які допомагають у реалізації реформи. Основним завданням регіональних хабів є забезпечення координації реформи децентралізації на міжобласному рівні шляхом консультування та обмін досвідом між областями, проведення тренінгів, семінарів, круглів столів для різних цільових груп. Кожен з таких хабів охоплює 5-7 областей. Західний регіональний хаб базується у Львові і відповідає за Львівську, Волинську, Закарпатську, Тернопільську, Рівненську та Житомирську області.
Інтенсивним і тривалим був тренінг зі стилів керівництва. Директор з маркетингу і продаж “American Heart of Poland” Бартош Юрковський представив модель Blanchard. Також розповів про адаптацію стилю управління до потреб підлеглого, як слухати інших та як управляти, щоб не мучити. Тренер зосередив увагу на важливості вербальної комунікації, правильної інтонації та мови жестів в роботі керівника. Ефективність комунікативного процесу значною мірою залежить від форми передавання інформації (усної, візуальної чи їх поєднання).
Серед лекцій та тренінгів Школа успішного медичного менеджера Львівщини - 2017 підтримала соціальний проект фотомайстра Катерини Птахи "Вишито синіми нитками" аби привернути увагу до нестандартних дітей та дорослих. Серія фотографій Катерини Птахи - це чуттєві історії про сильних жінок, які виховують дітей з аутизмом. Це жінки, які знають ціну кожного дня.
"Скарга як подарунок" від Валентини Ануфрієвої, старшого викладача Школи охорони здоров’я НаУКМА, була корисною та викликала жваве обговорення серед учасників.
Про комунікації в соціальних мережах "Можливості мереж не мають меж" продовжив Іван Омелян, тренер з комунікацій, регіональний координатор у Реанімаційному пакеті реформ. «Комунікуйте те, що робите. Викладайте на сторінки у соцмережах та змагайтеся в публічності. Це сьогодні дуже актуально!»
Вечірня дискусія "Медична спільнота - хто ми?" з модератором Зоряною Черненко розпочалась з тлумачення понять «медична спільнота», «корпоративна культура», «людський егоїзм» та «колективна свідомість». Цей майданчик для відвертої розмови викликав шквал емоцій та обговорень. «Комунікація між владою та медиками має бути кращою. Влада центрального рівня не розуміє регіональних проблем», – нарікали лікарі про наболіле.
Так в чудовому товаристві та здобутими знаннями завершився перший день Школи.
Другий день роботи в Школі розпочався тренінгом "Вміння вирішити конфлікти шляхом діалогу". Тренери - Владислава Каневська, віце-президент Національної асоціації медіаторів України і Віталій Карпенко, голова правління Міжнародного інституту духовного розвитку людини. Це надзвичайно важливий тренінг для сучасного менеджера, управлінця, керівника та лікаря.
Що таке конфлікт та 5 варіантів поведінки у конфлікті? Чи знаємо ми що таке діалог та що нами рухає – емоції чи потреби? Як ми слухаємо і що ми чуємо? Як нас слухають і що чують? Емпатія і самоемпатія. Що таке ненасильницька комунікація? Які діалогові формати застосувати для ефективних змін - такі питання були розглянуті на тренінгу.
Впродовж тренінгу учасники Школи виконували завдання в групах. Надзвичайно цікавими були вправи з дослідження емоцій.
«Діалог – це «глибинний процес», тобто не просто факт зустрічі чи розмови або суперечки. Діалог – це «обмін сенсами» і складається не стільки з інформаційних повідомлень, а скільки з вмінням «читати між рядками». Діалог – це якісна зміна. Тут мова йде про появу та формування в діалозі розуміння, поваги, підтримки, відповідальності та довіри один до одного», - зауважує Владислава Каневська.
«Здобуті навички діалогу ми майже не використовуємо, бо маємо різний досвід спілкування і різну мету. Проте потрібно розвивати саме компетенції діалогу. Тож треба дозволити змінам статися!», - завершив Віталій Карпенко.
Продовжив психологічні теми Роман Ліщук, к.м.н., психіатр-психотерапевт в презентації «Психологічна гнучкість, або що допомагає вистояти та зберегти психічне здоров’я під час війни».
Все дуже складно. І навіть небезпечно. Але потрібно вчитися долати проблеми. І ми вчимося цього. "Не можеш вплинути на ситуацію, зміни своє ставлення до неї".
«Життя без стресу – абсолютно неможливе. Головна ідея полягає в тому, щоб отримувати правильну, дозовану його кількість. Це неспецифічна реакція організму на дуже сильний подразник», - зауважує тренер.
Були продемонстровані стадії синдрому вигорання (в дискусії) та духовний догляд за собою. «Лелійте ваш оптимізм та надію, усвідомлюйте нематеріальні аспекти життя».
На завершення другого дня другої сесії ШУММ-2017 відбулася дискусія про автономізацію закладів охорони. Це дуже важливий досвід разом з майстер-класом від яскравих спікерів Катерини Булавінової та Дмитра Сіманського.
На такій позитивній ноті завершився другий день Школи.
Ранкова сесія третього дня розпочалася презентацією Мирослави Приходи "Переліт сови через совок, або як змінити наш мовний простір", українського видавця, кандидата філологічних наук, доцента кафедри видавничої справи і редагування Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. З цікавістю слухали корисну та практичну інформацію тренера, звучали важливі та актуальні запитання з уст керівників.
Дмитро Сіманський, експерт в галузі комунікацій, навчав як проводити прес-конференції та публічні виступи. Відбувалась робота в групах, завдання яких було написання прес-анонсів та прес-релізів.
Були сформовані 4 групи учасників, кожна з яких мала вибрану тему для прес-конференції. Потім почергово демонстрували свої знання та навички. Емоції зашкалювали.
Успіхи людини в житті, її взаємини з іншими членами суспільства залежать від уміння спілкуватися. Комунікація - це надзвичайно важливий інстумент для змін, без чого не можна йти вперед.
Про юридичну відповідальність медичних працівників розповіла на завершення третього дня Зоряна Черненко, доктор правових наук, доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія» та НМУ ім. О.Богомольця.
Після інтенсивного але надзвичайно цікавого навчання в Школі, яке вкотре промайнуло дуже швидко, відбулося вручення сертифікатів. Знову слова подяки директору Департаменту, консультантам Світового Банку, всім спікерам та організаторам звучали з уст кожного учасника. Лектори та тренери - це мудрі, високопрофесійні люди з абсолютно різних сфер, які зуміли передати свій досвід керівникам. Дякували за знання, навики, знайомства, ідеї, цікаву актуальну програму, новий здобутий досвід, високу планку в організації. Без такого багажу знань управлінці вже не зможуть ефективно керувати закладами.
«Ми мали змогу співпрацювати зі спікерами і тренерами найвищого класу. Дякую всім за прекрасне почуття гумору і величезне бажання опановувати новий досвід та нові знання. Команда Школи - чудовий приклад злагодженої та якісної роботи. Кожна сесія заряджала всіх нас неймовірною енергією. Впевнена, що тепер ви маєте свої чіткі переконання і готові всі разом працювати. Радію, що вдалося втілити все задумане. Дякую за настрій, гумор та активність! Успіхів вам! Нехай вдасться все задумане! До зустрічі на третій сесії у вересні!», – завершила другу сесію Школи Ірина Микичак.
P.S. Протягом всіх трьох днів учасники школи не забували про здоровий спосіб життя, щоранку виходили на ранкову гімнастику.
Прес-служба
Департаменту охорони
здоров'я ЛОДА
тел. 276-23-60
locz@mail.lviv.ua