У Рівному пройшла конференція щодо підсумків реалізації проекту в 2018 році
- Дата новини:
- Компонент:
- Субпроект:
У Рівному пройша конференція, присвячена підсумкам реалізації субпроекту в 2018 році
В рамках реалізації спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у Рівненській області відбулася сьома обласна медична конференція, під час якої обговорили підсумки реалізації субпроекту в 2018 році. В роботі конференції взяли участь головні лікарі закладів охорони здоров’я, керівництво групи управління субпроекту та представники засобів масової інформації.
Керівник групи консультаційної підтримки субпроекту на Рівненщині Сергій Рибачок розповів, що наразі оголошені закупівлі на реконструкцію 70 амбулаторій Рівненщини, а на 19 об’єктах вже тривають будівельні роботи, створено сучасний серцево-судинний центр у місті Рівному та забезпечено його матеріалами для проведення операцій, створено центр обробки даних, закуплено комп’ютерне обладнання для закладів охорони здоров’я області та здійснюється впровадження електронного реєстру, районним лікарням передано низку кардіологічного діагностичного обладнання, проведено навчання для більше 1000 медичних працівників.
«За цей рік нам вдалося зробити досить багато: зокрема, ми закупили та передали районним лікарням області УЗД-сканери, дефібрилятори-монітори та аналізатори кардіомаркерів. Дане обладнання суттєво покращить можливості районних кардіологів оперативно діагностувати та надавати допомогу пацієнтам хворим на серцево-судинні захворювання», – розповів Сергій Рибачок.
Він також нагадав, що цьогоріч були закуплені та передані в амбулаторії області комп’ютерне обладнання, а також був створений центр обробки даних для запуску електронного реєстру пацієнтів. Наразі триває впровадження цього реєстру в Рівненській області.
«Усі медичні показники пацієнтів будуть занесені в електронну систему, доступ до якої матимуть усі лікарі, у який би заклад людина не зверталася: у Дубровиці, Рівному чи Зарічному. Не потрібно буде носити з собою усі медичні картки, адже ця система об’єднає біля 300 закладів охорони здоров’я в Рівненській області», – підкреслив Сергій Рибачок.
Завідувачка відділення інтервенційної радіології Лариси Черначук розповіла про роботу серцево-судинного центру, що також був відкритий у Рівному в 2018 році.
«Завдяки тому, що в рамках Субпроекту було закуплено не лише обладнання, зокрема ангіограф, а й матеріали для операцій, лікарі серцево-судинного центру вже провели близько 1500 операційних втручань різного роду», – відзвітувала Лариса Черначук.
Також в рамках Субпроекту було проведено 54 тренінги, участь в яких взяли 1220 працівників медичних установ: сімейні лікарі, терапевти, бригади екстреної швидкої допомоги, лікарі приймальних відділень та кардіологи.
У планах на наступний рік – відкриття усіх, зазначених у планах амбулаторій, а також відкриття нового серцево-судинного центру у Сарнах.