У Рівному обговорили проблеми лікування та профілактики ССЗ
- Дата новини:
- Компонент:
- Субпроект:
Близько сотні фахівців медичної галузі Рівненської області взяли участь в Другій обласній медичній конференції «Лікування та профілактика хвороб системи кровообігу у Рівненській області», що проходила в рамках реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей». Під час конференції лікарі області мали змогу не лише ознайомитися із ходом реалізації проекту на Рівненщині, але й обговорити актуальні питання реформування галузі охорони здоров'я.
Участь в конференції взяли й представники обласної державної адміністрації. Зокрема із вітальним словом до учасників конференції звернувся перший заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації, керівник групи управління субпроектом Світового банку Юрій Приварський. Під час виступу він зазначив, що реформа охорони здоров'я є однією з ключових, які наразі проходять в нашій країні. А реалізація спільного проекту Світового банку та МОЗу відіграє ключову та визначальну роль в реалізації реформи. Адже в ході реалізації проекту планується не лише провести реконструкцію та модернізацію більше 100 сільських ФАПів та амбулаторій, але й організувати більше 60 навчальних тренінгів і семінарів. Це, на думку першого заступника голови ОДА, дозволить підготувати справді фахових спеціалістів первинної ланки медицини.
«Реалізація проекту Світового банку перебуває на особливому контролі в ОДА. Щотижневі наради та засідання ГУСу дають свої результати: Рівненщина одна серед лідерів областей, де реалізовується проект. Тож я щиро вітаю вас із початком конференції та бажаю плідної роботи», - підкреслив Юрій Приварський.
Підтвердженням слів першого заступника голови ОДА став й звіт керівника групи консультаційної підтримки проекту Сергія Рибачка. За його словами, на сьогодні група консультаційної підтримки реалізувала понад 50% усіх запланованих в проекті заходів. Серед них Сергій Рибачок окремо виділив закупівлю 18 швидких для районних лікарень області. Він підкреслив, що згідно угоди автомобілі марки Citroen наразі перебувають у постачальника, де проходять доукомплектацію усім необхідним обладнанням. Після цього вони будуть поставлені на Рівненщину.
«Згідно умов договору київська компанія «Автоспецпром» має вже до кінця червня поставити до області 18 повністю укомплектованих автомобілів. Після цього вони будуть поставлені до нас в область, де ми передамо їх районним лікарям», - зазначив Сергій Рибачок.
Принагідно керівник групи консультаційної підтримки подякував керівництву обласної державної адміністрації та депутатам обласної ради за розуміння важливості реалізації проекту Світового банку та вчасне виділення коштів для співфінансування. Так завдяки злагодженій роботі депутатського корпусу та адміністрації вдалося вчасно завершити реконструкцію приміщення під серцево-судинний центр в Рівненській обласній лікарні.
«Я щиро дякую депутатам обласної ради та обласній адміністрації за підтримку в реалізації проекту. Завдяки їхній підтримці нам вдалося вчасно завершити реконструкцію приміщення під серцево-судинний центр, кошти на яку були виділені як співфінансування до проекту. А за кошти Світового банку буде закуплене обладнання для цього центру. Тендерні пропозиції по закупівлі даного обладнання наразі перебувають на оцінці в столичних консультантів Світового банку», - підкреслив Сергій Рибачок.
Також Сергій Леонідович розповів й про найбільшу частину проекту – реконструкцію сільських ФАПів та амбулаторій. За його словами, реконструкція 105 таких об’єктів в області проходитиме в 3 етапи. Перший – реконструкція ФАПів та амбулаторії у північних районах області. Тендер з його реалізації вже відбувся та перебуває на етапі затвердження в столичних консультантів Світового банку.
Окремо під час конференції говорили й про впровадження електронного реєстру хворих груп ризику, над яким наразі працює група консультаційної підтримки проекту. За словами ІТ-консультанта проекту Миколи Сирочука цей реєстр дозволить створити єдину базу хворих на серцево-судинні захворювання в нашій області, що значно полегшить роботу лікарів при наданні невідкладної допомоги, адже в ній будуть зберігатися усі необхідні дані.
«Це й сервіс дозволить лікарям у будь-якому куточку області мати доступ до результатів аналізів пацієнтів хворих на серцево-судинні захворювання, що пришвидшить надання першої медичної допомоги в разі необхідності, адже відпаде потреба в додаткових аналізах», - розповів Микола Сирочук.
Саме для того, аби цей сервіс був доступний у найвіддаленіших районах області в рамках реалізації проекту планується закупівля понад 300 комп’ютерів, більша частка яких буде передана для лікарів амбулаторій.
В цілому ж завдяки роботі консультантів Світового банку вже зараз вдалося зекономити понад 391 тисячу доларів США запланованих проектом витрат. Тож ці кошти планують витратити на облаштування ще одного серцево-судинного центру в місті Сарни. Відповідну пропозицію планують обговорити з представниками керівництва Світового банку під час наступного їхнього візиту на Рівненщину.
Завжди відкриті до співпраці,
Група консультаційної підтримки субпроекту Світового Банку в Рівненській області. (Будь-які запитання щодо втілення проекту Світового банку на Рівненщині можна висилати на електронну адресу: media.rivnewb@gmail.com, або на адресу: rivnegus@gmail.com.)