У Вінниці прооперували хворого з рідкісною серцевою вадою

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

2 березня у Вінниці провели унікальну операцію на відкритому серці, щоб зменшити ймовірність раптової серцевої смерті у пацієнта. Саме від цієї недуги гинуть спортсмени під час марш-кидків чи марафонів, школярі при інтенсивних різких навантаженнях на уроках фізкультури.    

Раніше подібні оперативні втручання проводилися винятково у Києві фахівцями Експертного центру лікування хворих з гіпертрофічною міокардіопатією, який функціонує на базі Національного інституту серцево-судинної хірургії ім.Амосова. Поширення столичного досвіду стало можливим завдяки співпраці НІССХ та Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології.

«Методика італійського профессора Феррацці, яку ми сьогодні успішно застосували, спрямована на корекцію важкої вродженої вади серця з гіпертрофічною міокардіопатією. Такі втручання проводять в умовах штучного кровообігу, тобто на відключеному серці. Сьогодні операція тривала півтори години, після чого серце хворого було знову запущено», – зауважив Костянтин Руденко, заступник директора НІССХ ім. Амосова.

«Проблема подолання гіпертрофічної міокардії є надзвичайно актуальною. В Україні майже 70 тисяч пацієнтів мають такий діагноз. За нашими підрахунками, в області їх щонайменше 3 тисячі», — повідомив Володимир Гладких, головний лікар Вінницького кардіоцентру.

«Мета субпроекту Світового банку, який нині активно впроваджується на Вінниччині, – зменшення смертності дорослого населення від серцево-судинних хвороб. Він націлений не лише на подолання критичних станів, але й на профілактику та попередження потенціних ризиків. Саме тому настільки цінним є обмін практичним досвідом з командою НІССХ ім. Амосова», — підсумував подію Володимир Федик, головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, заступник керівника Групи управління субпроектом.

Столичні кардіохірурги принагідно відзначили високий професійний рівень вінницьких коллег. Завдяки впровадженню субпроекту Світового банку область – в числі лідерів з надання ендоваскулярної допомоги хворим із гострим коронарним синдромом та інфарктом міокарда. Так, у 2017 році у вінницькі карідохірурги спільно з фахівцями НІССХ ім.Амосова провели 11 операцій на відкритому серці, з яких 6 – в умовах штучного кровообігу.

Фото