Тиждень великих поставок у Вінницькому кардіоцентрі
- Дата новини:
- Компонент:
- Субпроект:
Мобільний апарат для рентгенографії, сучасний операційний стіл з прозорою поверхнею, набори для коронарографій та коронарні стент-системи — протягом тижня Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології отримав комплекс обладнання у межах міжнародних конкурсних торгів.
Сучасна цифрова рентген-діагностична система типу «С-дуга», яку отримали вінницькі кардіохірурги, в кілька разів посилить точність діагностики захворювань серця і судин. Система мобільна, призначена для застосування в операційних залах із щонайширшим спектром завдань. Її основний компонент — апарат для отримання рентген-знімків надвисокої точності у таких відповідальних сферах, як кардіологія, кардіохірургія, судинна хірургія, стентування, коронарна томографія.
Потужний генератор працює в імпульсному режимі, що допомагає отримувати високу якість зображень навіть при дослідженні рухомих структур. А інноваційні технології візуалізації дають змогу збільшувати межі видимого поля у 2,5 рази в порівнянні зі звичайним посилювачем зображення.
Операційний стіл, що входить до складу діагностичної системи, є вузькоспеціалізований. Його розробили саме для операцій із використанням С-дуги, тому він ідеально підходить для кардіоваскулярної та ендоскопічної хірургії.
Для зручності використання рентгенівського проміння поверхня столу виготовлена з прозорого матеріалу. Основне навантаження в столі припадає як на вісь Х, так і на вісь Y. Це в рази посилює точність проведення хірургічних втручань.
Осучаснити рівень діагностики серцево-судинних недуг допоможуть і витратні матеріали, зокрема спеціальні катетери, шприци високого тиску, набори для проведення коронарографій, агіографічні катетери і провідники, коронарні стент-системи. Їхня загальна вартість — понад 47 тис. дол. США.
Виробники обладнання — провідні компанії Німеччини (ZiehmImagingGmbH) та Польщі (FamedZywiecsp. Z o.o.), представники яких минулого тижня приїздили до Вінниці для його налаштування та запуску.
«Таких поставок обладнання матимемо ще не одну до кінця 2020 року. Переконані, що Вінницький кардіоцентр стане високосучасним спеціалізованим закладом, який ефективно надаватиме допомогу хворим із серцево-судинними недугами. Точність діагностики стане одним із чинників збереження життя», — запевняє Людмила Грабович, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, заступник керівника Групи управління субпроектом.
«Звісно, профілактика серцево-судинних хвороб — це проблема номер один, але ефективне лікування, новітнє обладнання та можливості інтервенційної кардіології наразі можуть знижувати рівень смертності від гострого інфаркту міокарда. Сучасні медичні технології стають ближчими у Вінниці завдяки субпроекту Світового банку»,— вважає Володимир Федик, головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, заступник керівника Групи управління субпроектом.
За словами Володимира Гладких, головного лікаря Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології, «наявність ще однієї рентген-установки — це насамперед можливості для обстеження більшої кількості пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями. Знімки кровоносних судин, отримані шляхом введення в венозну систему контрастної речовини, — надзвичайно точні. І це безумовно впливає на правильність діагнозу».
Для довідки.Постачання витратних матеріалів відбулося у межах міжнародних конкурсних торгів «Медичнеобладнання для діючогокардіологічного центру, для ЗОЗ вторинного та первинногорівнівмедичноїдопомоги». Отримання рентген-установки стало можливе завдяки постачанню товарів і послуг по лоту №2 у межахміжнародних конкурсних торгів ICB «Медичне обладнання для діючого кардіологічного центру, для ЗОЗ вторинного та первинного рівнів медичної допомоги».
Ці заходи відбуваються у межах чинного субпроекту Світового банку «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією».