Новий рівень медичної допомоги для пацієнтів із хворобами серця на Волині

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
Новий рівень медичної допомоги для пацієнтів із хворобами серця. Приклад Волині
 
Щороку на Волині трапляється майже 1 тис випадків гострого інфаркту міокарду, свідчать дані Обласного центру здоров'я. Якісну та своєчасну допомогу пацієнти зокрема можуть отримати у Волинській обласній клінічній лікарні. Тут, за словами головного лікаря, європейський рівень надання допомоги, оскільки високопрофесійні медики мають можливість працювати на надсучасному обладнанні. Розказуємо, як вдалося цього досягти.
 
Уже 12 років при Волинській обласній клінічній лікарні працює кардіоцентр. Значно підсилило потужність центру нове обладнання: завдяки реалізації в області спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» лікарня отримала найсучасніше медичне обладнання і розхідних матеріалів на суму близько  42 млн грн, яке рятуватиме життя волинян.
 
«Перше місце у структурі смертності на Волині посідають серцево-судинні захворювання. Тому ми визначили першочергову потребу в обладнанні, яке дозволяє діагностувати та лікувати саме кардіологічні захворювання. Ми робимо всі види оперативних втручань, пов’язаних із хворобами системи кровообігу. Цього року було зроблено 200 оперативних втручань на відкритому серці та приблизно 350 перкутанних  втручань. Наша лікарня – це високоспеціалізована та високотехнологічна установа. Лікарі пройшли міжнародні стажування у Німеччині, Австрії, Англії, Франції, Польщі та інших країнах, повністю опанували роботу з новими технологіями. Тож поєднання високого професійного рівня медиків із можливістю працювати на надсучасному обладнанні ставить наш медзаклад на європейський рівень, де пацієнти отримують якісну та своєчасну медичну допомогу», – розповідає головний лікар Іван Сидор.
 
НОВА ОПЕРАЦІЙНА У ВОЛИНСЬКІЙ ЛІКАРНІ
 
У липні 2018 року у Волинській обласній клінічній лікарні відкрився новий рентген-операційний блок. Ремонтні роботи у приміщенні сплачувались за кошти лікарні, а обладнання придбали  за кошти спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Зокрема, це сучасна установка для проведення інвазивних електрофізіологічних досліджень серця із генератором для радіочастотних абляцій з помпою та програмованою електрокардіостимуляцією  вартістю 3,7 млн грн. Також в операційній встановили пересувну рентгенівську установку з можливістю проведення кардіоангіографії (С-арка) вартістю 156 тис євро.
 
Хірургічні втручання тут проводитимуть на комфортних для пацієнта рентгенпроникних операційних столах, а новий блок оснащений операційними світильниками. Також Волинська лікарня отримала оксигенатори, клапани різних розмірів, штучні водії ритму серця, кардіовертери-дефібрилятори, електрокардіостимулятори однокамерні та двокамерні, зовнішні тимчасові кардіостимулятори та електроди для них. Загалом на закупівлю розхідних матеріалів було витрачено 1,6 млн грн.
 
«За три місяці на новому медобладнанні було зроблено близько 60-70 різного типу оперативних втручань. Зараз ми можемо на високому європейському рівні виконувати різні види оперативних втручань при порушеннях серцевого ритму: імплантацію одно-, двокамерних кардіостимуляторів, ресинхронізуючих пристроїв для лікування важких форм серцевої недостатності, кардіовертерів та дефібриляторів, а також проводити інвазивні електрофізіологічні дослідження серця та радіочастотні катетерні абляції пароксизмальних тахікардій», – говорить Ігор Біскуб, який проводить оперативні втручання у відділенні аритмології Волинської обласної клінічної лікарні...
 
Джерело: сайт МОЗ
 
Оригінал статті: http://moz.gov.ua/article/news/novij-riven-medichnoi-dopomogi-dlja-pacientiv-iz-hvorobami-sercja-priklad-volini-?fbclid=IwAR2gTEGycqVp0Bo0bl23oL24ydqm6Rem30EG1agGUsQvtL1M20-UnkqwDgQ