У Ковелі провели перше стентування на новому ангіографі

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
У Ковелі провели перше стентування на новому ангіографі
 
Цього тижня у Ковельській центральній районній лікарні, де нещодавно запрацювала нова ангіографічна система, пацієнтам було проведено перші дослідження судин серця та перше стентування. Зокрема, проведено діагностику трьом волинянам віком від 35-ти до 65 років. А одному 41-річному пацієнту після перенесеного понад тиждень тому інфаркту міокарда, про який він навіть не знав, було встановлено стент. Вже за кілька днів після операції чоловік зможе повернутися до звичного способу життя. Дослідження та оперативні втручання, які проводяться на новому обладнанні, для всіх пацієнтів – безоплатні. 
 
Рентген-ангіографічна система виробництва Canon (Toshiba), яка запрацювала у Ковельському МТМО, була придбана за кошти Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу у Волинські області», який є частиною спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Вартість установки – понад 605 тисяч доларів. 
 
Для того, щоб медичне обладнання змогло працювати в належних умовах, у Ковелі зробили ремонт приміщень. На облаштування відділення ангіографії та ендоваскулярної хірургії з місцевого бюджету було виділено майже 4 мільйони гривень. 
 
«Завдяки такому обладнанню надання вкрай необхідної високоякісної допомоги займає небагато часу: стентування триває до 30 хвилин, а коронарографія – хвилин 15. Обладнання працює супер! Повірте, пройде півроку – і навіть скептиків переконають статистичні дані завантаженості ангіографа, за якими стоять врятовані людські життя», – розповідає  завідувач відділення ангіографії та ендоваскулярної хірургії Олександр Голуб.  
 
Також лікарня потурбувалася про навчання спеціалістів, які працюватимуть на новій ангіографічній установці. По-перше, судинні хірурги та нейрохірург пройшли курси у найкращих медичних закладах Києва, Луцька, Львова і навіть у клініках Польщі. По-друге, постачальник делегував своїх сертифікованих фахівців у Ковель, аби місцеві медики на місці ознайомилися з тонкощами роботи техніки. Тож перші втручання на новому ангіографі пройшли під пильним оком гостей з Києва – провідного фахівця з ангіографії Єлизавети Мельник. Крім неї, колегам допомагали луцькі кардіологи Олександр Христюк та Ірина Січкарук.
 
«Найбільшу вагу у боротьбі з серцево-судинними недугами має час. Саме те, коли була надана необхідна допомога, визначає, чи вирвуть медики пацієнта із лап смерті і чи не буде загрожувати йому інвалідизація. Встановлення нового ангіографа у Ковелі  дає змогу вчасно проводити необхідні оперативні втручання для населення регіону», – підсумовує головний лікар Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання Олег Самчук.

Фото