31 травня - Всесвітній день боротьби з палінням
- Дата новини:
- Компонент:
- Субпроект:
Щороку 31 травня ВООЗ і партнерські організації відзначають Всесвітній день без тютюну, привертаючи увагу до ризиків для здоров'я, пов'язаних з вживанням тютюну, і закликаючи до проведення ефективної політики для зменшення масштабів вживання тютюну. Паління – відомий фактор ризику хвороб системи кровообігу, викликає легеневий та інші форми раку, підвищує серйозність захворювання на пневмонію, емфізему та хронічний бронхіт. В Україні спостерігаються набагато вищі рівні смертності від причин, пов’язаних із палінням серед чоловіків та жінок, ніж в ЄС. За даними Світового банку, в Україні дуже високий рівень розповсюдженості паління: 36% населення віком від 18-65 є курцями, що належать до категорії «палять зараз» і 31% з них – ті, хто відносяться до категорії «палить щоденно».
Чоловіки складають 80% тих, хто палить щоденно. Рівень розповсюдженості паління зростає із зменшенням віку, населення молодших вікових груп (< 40 років) більш ймовірно відноситься до категорії «палять зараз» і «палять щоденно». Паління не лише починається у ранньому віці, але й середній вік початку паління серед курців , які палять щоденно, знижується з часом.
З нагоди Всесвітнього дня без тютюну 2016 року ВООЗ і Секретаріат Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну закликають всі країни приєднатися до використання простої (стандартизованої) упаковки тютюнових виробів. Проста упаковка є важливим заходом для зниження попиту, оскільки вона робить тютюнові вироби менш привабливими, обмежує використання тютюнової упаковки з метою реклами і стимулювання продажу тютю