Будівництво карідоцентру - громадські слухання

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:

31 березня 2017 року в актовій залі ЦПМСД №1 м.Вінниці  відбулися громадські слухання по обговоренню проекту Плану  екологічного менеджменту будівництва майбутнього Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології. Учасників зібрання цікавив передовсім потенційний вплив цього будівництва на навколишнє середовище та жителів прилеглих до будмайданчика домогосподарств.

 Зведення кардіоцентру відбудеться до 2020 року у рамках інвестиційного субпроекту Світового банку «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією». Важливо, аби поява нового об’єкту не позначилася на екосистемі мікрорайону та не порушила спокій його жителів.

Громадські слухання є закономірним відображенням соціальних та екологічних політик Світового банку щодо населення,  яке проживає поруч з майбутнім будівництвом. Спілкування з людьми при втіленні будь-якого проекту приносить вигоди і учасникам проекту, і громадам.

З10 лютого  до 10 березня 2017 року(відповідно до оголошення у газеті «Вінницька газета» №7) тривало обговорення цього питання громадськістю. Однак, ані зауважень, ані пропозицій до Вінницької міської ради та виконкому не надійшло.

Використання транспорту під час зведення об’єкту та його подальша експлуатація не збільшать кількість викидів в атмосферу. Фактично, це буде незначне додаткове навантаження до фонового забруднення повітря, обумовленого близькістю Хмельницького шосе.

Котельня, яка працюватиме на території кардіоцентру, буде резервною, працюватиме на газу і тому використовуватиметься лише у разі виникнення збоїв основного джерела теплопостачання.

Жителів будинку по вул.Хмельницьке шосе,буд. №100, присутніх на засіданні, зацікавило питання вібрацій під час закладання фундаменту. Цієї проблеми вдасться уникнути. Замість забивання паль застосують метод вдавлювання, отже прилеглим будівлям не загрожуватимуть тріщини і руйнування.

«При виборі ділянки під будівництво лікарняного комплексу враховувалося його зручне розташування для всього населення Вінницької області. Вона знаходиться в лікувальній зоні міста по вул. Хмельницьке шосе і екологічно придатна для будівництва. Майбутній кардіоцентр матиме стаціонар на 144 ліжка, консультативно-діагностичне відділення на 150 відвідувань за зміну, 20 місць денного стаціонару, а також допоміжні служби, необхідні для повноцінної роботи кардіоцентру. Територія комплексу складатиме 1,85га.» - зазначив Олександр Ядвіжин, головний інженер проекту.

Участь у громадських слуханнях взяли:

Владислав Телень – заступник директора, начальник відділу адміністрування системи якості департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради;

Валентина Ямпільська – заступник начальника відділу адміністрування системи якості департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради;

Ольга Ситник – головний спеціаліст відділу адміністрування системи якості департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради;

Олександр Шиш – директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради;

Михайло Мирончук – заступник директора Департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради;

Ігор Осадчук – 1-й заступник начальника державної екологічної інспекції у Вінницькій області;

Ядвіжин Олександр Борисович – головний інженер проекту. Андрій Жуков – інженер-будівельник (консультант) департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА;

Володимир Федик – заступник керівник Групи управління субпроектом, головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА;

Анатолій Ткачук – консультант з комунікативних технологій по регіональному субпроекту;

Юрій Мостовий - доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова.

Фото