Міжнародні ініціативи «Stent of life»
- Дата новини:
- Компонент:
- Субпроект:
Поділитися практичним досвідом та науковими розробками до Вінниці приїхали легенди світової кардіохірігії: Максим Соколов (гол.позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності "кардіологія", д.мед.н., професор) та Юрій Соколов (чл.-кор. НАМН України, голова правління інтевенційних кардіологів України, д.мед.н., професор). Саме він 1993 року першим в Україні виконав коронарну ангіопластику. Подібні операції у Вінниці стали можливими лише з 2008 р., коли в обласному центрі з'явився ангіограф – апарат для діагностики і лікування судин.
«Що таке реперфузійна терапія? Це відкриття заблокованої тромбом коронарної артерії в період до 12 годин від появи перших ознак інфаркту міокарда. Відтак, за рекомендаціями «Stent of life» у регіоні мають бути створені умови для швидкої логістики пацієнта в стаціонар спеціалізованого медичного закладу, здатного приймати хворих в режимі 24/7/365, тобто цілодобово і без вихідних, круглий рік» - пояснює учасникам зібрання професор Максим Соколов.
Результати роботи вінницьких колег запрошені гості оцінюють схвально. В області налагоджена співпрація між Департаментами охорони здоров'я облдержадміністрації і міської ради, науковцями Вінницького національного медичного університету, лікарями Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології та представниками різних ланок медицини. 2015 року регіон розпочав реалізацію інвестиційного субпроекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей». Завдяки фінансуванню в рамках згаданого субпроекту з'явилась можливість частину коронарографій та стентувань проводити для пацієнтів безкоштовно. З початком 2016 року кардіохірурги Центру перейшли в режим цілодобової роботи, а отже обсяги інтервенційних втручань збільшилися. Відтак, Центр посів 3 місце серед 43 подібних закладів в Україні за кількістю первинних перкутанних операцій.
«Середній річний показник по Україні – 142 ангіопластики на 1 млн населення. Ми ж цьогоріч плануємо вийти на 450 оперативних втручань за рік, тобто йдемо з випередженням протоколів. Результатом такої динаміки стало зниження летальності вперше за час існування кардіоцентру,- ділиться головний лікар КЗ «Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології» Володимир Гладких. – Стратегічна для області мета – побудова впродовж 4 років нового потужного сучасного кардіоцентру. Тактична мета – придбання ще одного ангіографа для нині діючого центру. Нині в рамках субпроекту йдуть перемовини щодо його купівлі».
Під час конференції її учасникиознайомились також з напрацюваннями у сфері профілактики серцевих недуг, логістики хворих у гострому станні та їхньої післяопераційної реабілітації. Доповідачем з цієї тематики став Девід Вотерс (почесний професор кафедри медицини в Університеті Каліфорнії).
Науковий захід містив кілька дискусійних панелей. Організатори також підготували для учасників тестову частину та вправи на симуляторі. Кожен охочий отримав можливість виконати аортокоронарне стентування макета людини.
Для довідки:**Доповідачі конференції: Юрій Мостовий (професор, зав.каф-ри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ), В.Гладких (гол.лікар КЗ "ВРЦСП", гол.кардіохірург ВІнницької області, Л.Распутіна (професор кафе-ри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ), С.Шершун (гол.кардіолог Вінницької області), О.Коваль (професор каф-ри внутрішньої медицини №3 ДДМА)
***«Stent of life» - Міжнародна ініціатива, яка має на меті покращити доступ до медичної допомоги пацієнтів з гострими коронарними синдомами. Україна приєдналася до неї у 2012 році.