Міжнародні контракти, що змінюють вінницьку медицину
- Дата новини:
- Компонент:
- Субпроект:
7-8 вересня 2017 у Києві за ініціативи МОЗ відбувся семінар, присвячений проміжним підсумкам реалізації в Україні спільного зі Світовим банком інвестиційного субпроекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Протягом двох останніх років він впроваджується у 8 областях держави, зокрема й у Вінницький.
Представники Міжнародного банку реконструкції та розвитку разом з кураторами регіональних Субпроектів обговорили результати виконаних робіт та окреслилиплани на наступний період.
Лідер програм Світового банку з охорони здоров’я, освіти та соціального захисту в Білорусі, Молдові та Україні, пан Фон Зао зауважив, що зміни у медичній галузі України великою мірою залежать від термінів та якості впровадження субпроектів на місцях. Вдосконалення системи охорони здоров’я наразі є пріоритетним напрямком діяльності його організації.
Заступник міністра охорони здоров’я України, координатор проекту Павло Ковтонюк відзначив позитивну динаміку у процесі реалізації Субпроекту і наголосив на необхідності зберігати її надалі.
Вінницький Субпроект «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією» націлений на зменшення смертності працездатного населення від зазначених недуг. Нині цей показник в області є одним з найвищих у державі. Саме тому компонентами Субпроекту обрали будівництво у Вінниці нового кардіоцентру, посилення матеріально-технічної бази наявних медичних закладів, проведення потужної інформаційної-просвітницької кампанії серед населення та лікарів.
Лише нинішнього 2017 року в межах реалізації Вінницького суброекту вдалося здійснити ряд важливих заходів.
Зокрема завдяки проведенню міжнародних торгів було укладено угоду з ТОВ «Компанія TREDEX», яка забезпечила центри первинної медико-санітарної допомоги 311 ЕКГ телеметричними пристроями та 2 центральними станціями дистанційного прийому сигналів ЕКГ.
Крім того, підписано контракт з іспанською компанією «Ептіса Сервісіос де індженерія, с.л.», яка буде здійснювати інжиніринговий та консалтинговий супровід будівництва нового кардіоцентру. Обрано й виробника друкованих та інформаційних матеріалів в межах реалізації Субпроекту.
Нині тривають міжнародні торги стосовно постачання медичного обладнання для діючого кардіологічного центру та закладів охорони здоров’я первинного і вторинного рівнів, а також торги щодо забезпечення кардіоцентру витратними матеріалами.
На фінальному етапі відбір кампанії, яка візьметься за проведення інформаційної кампанії в регіоні. Найближчим часом очікується погодження Світовим банком тендерної документації для проведення чергових міжнародних конкурсних торгів. Вони стосуватимуться вибору підрядної організації для виконання будівельно-монтажних робіт.
Завдяки Субпроекту на Вінниччині цьогоріч вперше провели масштабне соціологічне опитування, покликане з’ясувати рівень обізнаності населення та лікарів про ознаки серцево-судинних захворювань та алгоритм першочергових дій при їх виявленні. Участь у дослідженні взяли жителі кількох районів області та міста Вінниці, а також працівники обласних, районних та міських закладів охорони здоров’я і викладачів медичних коледжів області. Результати опитування ляжуть в основу майбутньої інформаційно-просвітницької кампанії.
Вінниччину на семінарі у столиці представляли Ігор Івасюк (заступник голови Вінницької ОДА, керівник групи управління регіональним субпроектом), Людмила Грабович (директор Департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації, заступник керівника ГУСу) та Олена Житанська (заступник директора Департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації, заступник керівника ГУСу).