Лікарі дистанційно рятують життя кардіологічних хворих
- Дата новини:
- Компонент:
- Субпроект:
З огляду на поширеність серцево-судинних захворювань, важко переоцінити значимість самого простого і доступного діагностичного методу - реєстрації електрокардіограми (далі – ЕКГ). Донедавна утопічна ідея зареєструвати ЕКГ кожному жителю Запорізької області в даний час стає цілком доступною реальністю. Це становиться можливим завдяки реалізації субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами кровообігу у Запорізької області» (далі - Субпроект) проекту МОЗ України та Світового банку «Поліпшення здоров’я на службі у людей». У рамках реалізації Субпроекту під керівництвом ДОЗ ЗОДА було закуплено медичне обладнання для оснащення центрів первинної медико-санітарної допомоги Запорізької області. Лікарі первинної ланки закладів охорони здоров’я отримали апарати для реєстрації ЕКГ на суму понад 8 мільйонів гривень, які використовують у своїй практики.
За ініціативою ДОЗ ЗОДА та за технічною підтримкою КУ «Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань» ЗОР з метою ефективного та якісного надання медичної допомоги лікарями первинної ланки кардіологічним хворим у Запорізької області була створена система дистанційного консультування лікарів ПМСД фахівцями кардіодиспансеру при аналізі та інтерпретації отриманих ЕКГ у складних діагностичних випадках. Кваліфіковані спеціалісти відділення інтенсивної терапії КУ «Обласний медичний центр серцево-судинних захворювань» ЗОР у режимі 24/7 займаються дистанційним розшифровуванням ЕКГ, консультуванням лікарів первинної ланки з метою своєчасного виявлення серцево-судинних патологій. Піонерами передачі інформації про електричну активність серця своїх пацієнтів стали сімейні лікарі Михайлівського та Якимівського районів. Зараз система ефективно працює та охоплює всі заклади первинної медико-санітарної допомоги Запорізької області.
Створена у області система дозволяє максимально наблизити медичну допомогу населенню, підвищити якість діагностики серцево-судинних захворювань, своєчасно та кваліфіковано надавати медичну допомогу на догоспитальному етапі, а при необхідності забезпечити і термінову госпіталізацію пацієнта до спеціалізованих закладів 2 та 3 рівнів надання медичної допомоги.